fbpx
/
323 Views0

Zdobądź pieniądze na nowy biznes!

20 września br, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, ogłosiła nabór wniosków w konkursie „Wsparcie MSP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację”. Zwycięscy konkursu, będą mogli otrzymać aż do 255 tys zł (85% kwoty inwestycji) dofinansowania nowe technologie cyfrowe. Pula środków w konkursie wynosi 110 000 000 zł. (link do dokumentacji konkursu).

Innowacyjne technologie cyfrowe w rolnictwie idealnie wpisują się w ramy tego konkursu.

Jednym z takich rozwiązań, są systemy skanowania gleby oferowanej przez firmę VerisTech.

Dlaczego właśnie to rozwiązanie?

Ponieważ jest to system kompletny, pozwalający na pozyskiwanie, analizę i zastosowanie w praktyce różnorodnych danych o glebie.

 

System składa się z dwóch podstawowych elementów

Skaner glebowy

W ofercie firmy Veristech znajdują się 4 podstawowe modele, pozyskujące różne dane o glebie:

  • Q2800 – mapowanie EC gleby (2 głębokości, opcjonalnie 4)
  • iScan – mapowanie EC i próchnicy
  • U3 – mapowanie EC, próchnicy i pH
  • MSP3– mapowanie EC (3 warstwy), próchnicy i pH (w trybie ciągłym)

Skanery, w trakcie przejazdu pasami równoległymi (sugerowany odstęp – co 10 metrów) pozwalają pozyskać szczegółowe dane o glebie, a w połączeniu z precyzyjnym odbiornikiem GPS RTK- dodatkowo uwarunkowania wysokościowe, co umożliwia wyciągnięcie dodatkowych wniosków.

Platforma FieldFusion

FieldFusion to unikalna platforma webowa, która gwarantuje odpowiednią jakość danych. Pozyskane w terenie mapy, są weryfikowane i kalibrowane za pomocą pobranych wcześniej próbek kalibracyjnych. System potwierdza, że pole zostało zeskanowane z właściwą starannością i w optymalnych warunkach.

Oprócz podstawowych map skanowanych wartości, system generuje mapy, będące wynikową kilku mierzonych wartości. Są to już praktyczne, użytkowe mapy. I właśnie ta wyjątkowa zdolność automatycznej analizy wielu danych stanowi o wartości całego systemu.

 

Cyfryzacja w rolnictwie,

szczególnie w zakresie cyfryzacji danych o glebie, to stale zwiększający się trend wynikający z potrzeby pozyskiwania kwalifikowanych danych do również cyfrowych systemów rolnictwa precyzyjnego, które na dobre zagościły już na naszych polach.