fbpx
pobranie próby gleby azot mineralny
5,637 Views

Badanie gleby

Sukces w uprawie zależy od trafnych decyzji. A te z kolei - od jakości i wiarygodności informacji na których je opieramy. Taką informację dostarcza badanie gleby - naszej sztandarowej usługi pobrania prób i  analizy zasobności gleby.

Jak wykonujemy badania gleby?

Nowoczesna flota samochodów terenowych, ultraszybkie automaty próbobiorcze, doświadczeni i wykwalifikowani technicy polowi to gwarancja dostarczenia pewnych wyników na czas.

Kompleksowa oferta

Oferujemy pełną gamę badań - zarówno standardowe badanie gleby uprawnej, przez badania specjalizowane pod konkretną uprawę, skończywszy na kompleksowej analizie stanowiska, obejmującą analizę chemiczną, mechaniczną, aktywności biologicznej i przygotowanie gruntownej oceny jakości i perspektyw danego pola.

Gwarancja

Naszym klientom gwarantujemy zyski wypływające z właściwego poziomu nawożenia, uwzględniającego zmienną zasobność, a w przypadku wcześniejszego skanowania gleby skanerem elektromagnetycznym EM-38, również potencjał plonowania. Dla najbardziej wymagających upraw i klientów oferujemy skanowanie gleby Truesoil Multiscan.

Algorytmy agronomiczne

Dysponujemy własnymi algorytmami nawożącymi, jak również jesteśmy w stanie zaadaptować wszelkie rozwiązania stosowane w gospodarstwie.

Wiedza na temat potencjału i zasobności gleby pozwala z jednej strony na oszczędności w stosowaniu nawozów, a z drugiej oferuje bezpośredni zysk w postaci poprawy plonowania na stanowiskach wcześniej ubogich w składniki odżywcze.

Doświadczenie

Badanie gleby i rozwiązania VRA oferujemy od prawie 20 lat, budując trwałe relacje partnerskie z naszymi klientami.

Technologia

 • Głębokość pobrania prób gleby: 0-30 cm
 • Raster pomiarowy: 1, 2, 3 lub 4 ha, kwadrat regularny lub poligony wyznaczone po skanowaniu gleby skanerem Geonics EM-38 lub VERIS U3
 • Ilość nakłuć: 15/próbę zbiorczą
 • Wyznaczanie i rejestracja miejsc pobrania: dedykowane oprogramowanie i lokalizacja GPS
 • Laboratorium: akredytowane laboratoria  - stacje chemiczno rolnicze, akredytowne laboratoria prywatne w Polsce oraz Niemczech
 • Czas oczekiwania na wyniki: 7-14 dni
 • Wizualizacja wyników: mapy drukowane i dane cyfrowe
 • Precyzyjne badanie gleby. Pakiet 50ha


  Precyzyjne pobranie próbek gleby i przygotowanie map zasobności gleby


  3 075,00 7 995,00  (z VAT)
  Czytaj dalej
 • pobranie próby gleby azot mineralny

  Monitoring azotu mineralnego. Pakiet 10 prób


  Pobranie prób i badanie zasobności azotu mineralnego.


  2 091,00 5 904,00  (z VAT)
  Czytaj dalej