W terminie od dnia 15 listopada 2023 r. do dnia 15 grudnia 2023 r. lub do wyczerpania środków będzie można składać wnioski o objęcie przedsięwzięcia wsparciem z planu rozwojowego w ramach inwestycji A1.4.1. (KPO) „Inwestycje na rzecz dywersyfikacji i skracania łańcucha dostaw produktów rolnych i spożywczych oraz budowy odporności podmiotów uczestniczących w łańcuchu” – wsparcie w zakresie rolnictwa 4.0.
Ile można uzyskać?
Wsparcie jest udzielane do wysokości limitu, który wynosi 200 000 zł na przedsięwzięcie, ale wsparcia udziela się na przedsięwzięcie, jeżeli wysokość wnioskowanej kwoty wsparcia wynosi nie mniej niż 15 000 zł. Wsparcie jest udzielane w formie refundacji kosztów kwalifikowanych w wysokości nawet do 80%.
Co można kupić?
Z wielu wskazanych w rozporządzeniu maszyn, urządzeń czy usług, z punktu widzenia naszych klientów, najciekawsze to:
- koszty zakupu i montażu nowych maszyn i urządzeń rolnictwa 4.0 służących produkcji podstawowych produktów rolnych (takich jak: czujniki, sensory, sondy, ) lub
- służących cyfrowemu wprowadzaniu do obrotu produktów rolnych, w tym zakupu i montażu w gospodarstwie rolnym nowych urządzeń rolnictwa 4.0, które można zamontować na istniejących już w gospodarstwie rolnym maszynach rolniczych
- koszty zakupu lub aktualizacji systemów teleinformatycznych, w tym oprogramowania lub aplikacji oraz nowych urządzeń je wykorzystujących (takich jak: tablet, komputer, smartfon) służących wdrożeniu rozwiązań rolnictwa 4.0 w gospodarstwach rolnych.
- koszty związane z obsługą techniczną oraz utrzymaniem rozwiązań IT on-premise;
- koszty zakupu usług, w tym abonamentu za świadczenie usługi w zakresie rolnictwa 4.0, w tym: zakup usługi z zakresu rolnictwa 4.0 wykonanej w gospodarstwie rolnym (np. sporządzenie cyfrowej mapy użytków rolnych i planów nawożenia na podstawie tej mapy wraz z kosztem koniecznych badań na zawartość składników mineralnych w glebie),
- usługi z zakresu obsługi IT (body leasing);
To wszystko możesz kupić u nas
Wszystkie produkty i usługi znajdujące się w naszej ofercie kwalifikują się do programu. Poniżej przygotowaliśmy kilka propozycji, które cieszą się największym zainteresowaniem naszych klientów.
System jazdy automatycznej TRIMBLE GFX-1060
Kompletny system jazdy automatycznej firmy będącej liderem rynku. W zestawie znajduje się monitor, odbiornik GNSS i silnik elektryczny EZ-PILOT. System umożliwia precyzyjną aplikację nawozów na podstawie map VRA.
System Automatycznego Prowadzenia Trimble GFX-1060™ EZ-PILOT PRO
Analizator roślin AUGMENTA
to całkowicie automatyczny sensor azotu do zmiennej aplikacji nawozu na podstawie lokalnego zapotrzebowania przez rośliny. Nie wymaga kalibracji i steruje rozsiewczaczem lub opryskiwaczem za pomocą złącza ISOBUS.
Augmenta Field Analyser
System monitoringu i zmiennego nawożenia on-line.
Aplikacja do monitorowania pól OneSOIL Yield
Pozwala na bieżący monitoring pól na podstawie indeksu NDVI oraz kilkuletnich obserwacji satelitarnych, tworząc mapy produktywności. Użytkownik może samodzielnie przygotować mapy wysiewu nawozów lub ziarna na podstawie potencjału pola.
Aplikacja OneSoil Yield
Zimowe badania azotu
Badania zasobności gleby również mogą zostać sfinansowane w ramach projektu. Analizę zasobności wykonuje się co roku, więc warto wpisać takie do swojego projektu!
Zimowy Monitoring azotu mineralnego.
Pobranie prób i ekspresowe badanie zasobności azotu mineralnego.
Pomoc w przygotowaniu wniosku
Jeżeli potrzebujesz pomocy przy przygotowaniu wnioski o dofinansowanie w ramach projektu, skontaktuj się z nami. Współpracujemy z biurem doradczym z ponad 15 letnim doświadczeniem!
Potrzebujesz oferty?
Skontaktuj się z nami telefonicznie: 91 464 56 61 lub mailowo: kontakt@agrotechnology.pl . Przygotujemy ofertę na interesujące Cię urządzenia lub usługi które będziesz mógł dołączyć do swojego wniosku o dofinansowanie.