fbpx
/
864 Views0

Dzisiaj kolejny krok naszego Konfiguratora Mapowania Gleby jakim jest „strefowanie„. Wiem, to trochę niezgrabne sformułowanie, ale nie znajduję lepszego, polskiego słowa na wyznaczenie i założenie „Management Zones” czyli homogenicznych (jednorodnych, ze względu na właściwości gleby w danym miejscu pola), stref.

Zapraszam!

Krok 2. Skanowanie gleby

Krok 2. Skanowanie gleby

Ten etap jest kluczowym dla precyzji określenia zasobności gleby niezbędnej do precyzyjnej, dopasowanej lokalnie aplikacji nawozów.

Od sezonu 2022 realizujemy wyłącznie pobieranie prób glebowych w strefach dynamicznych - rezygnujemy w zupełności z technologii pobierania prób w rastrach kwadratowych. Dzięki temu, wszystkie wykonane przez nas mapy glebowe są zgodne z Polską Normą PN-R-04031.1997P.

Skanowanie elektromagnetyczne gleby, to najlepszy znany sposób na mapowanie parametrów gleby istotnych dla rolnictwa precyzyjnego. W tym roku, do palety naszych usług, dochodzi nowość - mapowanie satelitarne OneSoil. To tańsza, choć mniej precyzyjna metoda wyznaczenia stref zmienności glebowej.

Poznaj opcje w tej kategorii.

 

A. TRUESoil MultiScan

A. TRUESoil MultiScan

Multi, czyli wiele. To zdecydowanie więcej niż do tej pory. To dodatkowa wiedza o twojej glebie. To zdecydowanie usługa Premium w naszej ofercie.

Strefy zarządzania gleby (Management Zones), wyznaczane są w tej usłudze na podstawie trzech parametrów:

  • zawartość próchnicy
  • przewodność elektryczna gleby EC i jej pochodna CEC
  • mapowanie terenu 3D RTK

Mapowanie realizujemy skanerem Veris U3, mapując pole w przejazdach co 10 metrów. Mapy są kalibrowane laboratoryjnie.

Oprócz map stref gleby, dane pozyskane skanerem mogą służyć do wysiewu ze zmienna obsadą nasion (VRS), zarządzania azotem glebowym (NCredit), czy nawadniania (H2O).


B. TRUESoil EM-38

B. TRUESoil EM-38

Jako pierwsi w Polsce do palety usług wprowadziliśmy mapowanie skanerem glebowym Geonics EM-38. Po 15 latach doświadczeń, możemy powiedzieć o sobie, że jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie.

Skaner ten, jest podstawowym narzędziem do szybkiego, podstawowego wyznaczania stref.


C. OneSoil- dane z satelity

C. OneSoil- dane z satelity

Nie możesz pozwolić sobie na skanowanie gleby w tym roku? Skorzystaj z OneSoil. Ta teledetekcyjna technologia oparta na kilkuletniej obserwacji ilości biomasy, pozwala na zaprojektowanie przybliżonych stref zmienności glebowej a co za tym idzie, map stref do poboru prób gleby. Tanio i dużo lepiej niż historyczne już, regularne, kwadratowe parcele.

Zapewni to wykonanie map zasobności gleby zgodnie z Polską Normą!


Jeżeli masz pytania odnośnie przedstawionych usług, śmiało pytaj! Lubimy odpowiadać!

× Jak mogę ci pomóc?