fbpx
pobranie próby gleby azot mineralny
9,370 Views

Badanie gleby

Sukces w uprawie zależy od trafnych decyzji. A te z kolei - od jakości i wiarygodności informacji na których je opieramy. Taką informację dostarcza badanie gleby - naszej sztandarowej usługi pobrania prób i  analizy zasobności gleby.

Jak wykonujemy badania gleby?

Nowoczesna flota samochodów terenowych, ultraszybkie automaty próbobiorcze, doświadczeni i wykwalifikowani technicy polowi to gwarancja dostarczenia pewnych wyników na czas.

Kompleksowa oferta

Oferujemy pełną gamę badań - zarówno standardowe badanie gleby uprawnej, przez badania specjalizowane pod konkretną uprawę, skończywszy na kompleksowej analizie stanowiska, obejmującą analizę chemiczną, mechaniczną, aktywności biologicznej i przygotowanie gruntownej oceny jakości i perspektyw danego pola.

Gwarancja

Naszym klientom gwarantujemy zyski wypływające z właściwego poziomu nawożenia, uwzględniającego zmienną zasobność, a w przypadku wcześniejszego skanowania gleby skanerem elektromagnetycznym EM-38, również potencjał plonowania. Dla najbardziej wymagających upraw i klientów oferujemy skanowanie gleby Truesoil Multiscan.

Algorytmy agronomiczne

Dysponujemy własnymi algorytmami nawożącymi, jak również jesteśmy w stanie zaadaptować wszelkie rozwiązania stosowane w gospodarstwie.

Wiedza na temat potencjału i zasobności gleby pozwala z jednej strony na oszczędności w stosowaniu nawozów, a z drugiej oferuje bezpośredni zysk w postaci poprawy plonowania na stanowiskach wcześniej ubogich w składniki odżywcze.

Doświadczenie

Badanie gleby i rozwiązania VRA oferujemy od prawie 20 lat, budując trwałe relacje partnerskie z naszymi klientami.

Technologia

  • Głębokość pobrania prób gleby: 0-30 cm
  • Raster pomiarowy: 1, 2, 3 lub 4 ha, kwadrat regularny lub poligony wyznaczone po skanowaniu gleby skanerem Geonics EM-38 lub VERIS U3
  • Ilość nakłuć: 15/próbę zbiorczą
  • Wyznaczanie i rejestracja miejsc pobrania: dedykowane oprogramowanie i lokalizacja GPS
  • Laboratorium: akredytowane laboratoria  - stacje chemiczno rolnicze, akredytowne laboratoria prywatne w Polsce oraz Niemczech
  • Czas oczekiwania na wyniki: 7-14 dni
  • Wizualizacja wyników: mapy drukowane i dane cyfrowe
× Jak mogę ci pomóc?